SWP

WYNIKI - KLASYFIKACJE




KLASYFIKACJE WEDŁUG KRAJÓW



KLASYFIKACJA MEDALOWA

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MEDALOWA



MIEJSCE KRAJ MEDALE ZŁOTE MEDALE SREBRNE MEDALE BRĄZOWE
1 CZECHY 74 69 78
2 BIAŁORUŚ 43 33 27
3 LITWA 38 40 42
4 KANADA 28 17 31
5 HISZPANIA 25 30 38
6 MOŁDAWIA 24 12 8
7 STANY ZJEDNOCZONE 18 12 8
8 FRANCJA 14 16 11
9 AUSTRIA 10 22 24
10 NIEMCY 10 18 21
11 SZWAJCARIA 8 3 3
12 ROSJA 7 7 5
13 SZWECJA 6 9 6
14 LUKSEMBURG 5 2 4
15 IRLANDIA 3 7 9
16 AUSTRALIA 3 5 11
17 KAZACHSTAN 3 3 0
18 WĘGRY 2 2 2
19 ARMENIA 2 0 5
20 UKRAINA 1 9 8
21 BUŁGARIA 1 5 5
22 WIELKA BRYTANIA 1 2 0
23 ŁOTWA 1 1 6
24 Grecja 0 2 0
25 ARGENTYNA 0 1 1


PROGRAM IGRZYSK



7:30 – 22:00
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW - BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

17:30
Odjazdy autokarów spod hoteli na Ceremonię Otwarcia

19:00
CEREMONIA OTWARCA IGRZYSK
Uroczysta Ceremonia Otwarcia XIX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych „Gdynia 2019”
Plac Apelowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
wjazd od ul. Grudzińskiego 1    ZOBACZ NA MAPIE

Ze względu na transmisję telewizyjną prosimy o przybycie do godz. 18:30.

W trakcie ceremonii otwarcia
KONCERT PECTUS ORAZ HALINA FRĄCKOWIAK

21:00
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego z przedstawicielami poszczególnych drużyn
Akademia Marynarki Wojennej, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

12:00
UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI UCZESTNIKÓW IGRZYSK I ŚP. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Bazylika Mariacka, ul. Podkramarska 5, Gdańsk    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BADMINTON
Akademia Marynarki Wojennej, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SZACHY
Akademia Marynarki Wojennej, Aula AMW, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BIEG NA 5 km
Gdynia, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA RĘCZNA
Gdyńskie Centrum Sportu, Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
LEKKOATLETYKA
Reda Stadion LA, ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

10:00 – Bieg 100 m Kobiet
10.00 – Skok wzwyż Mężczyzn
10.00 – Rzut ciężarkiem Mężczyzn
10:45 – Bieg 100 m Mężczyzn
11:00 – Rzut oszczepem Mężczyzn
11:15 – Pchnięcie kulą Kobiet
11:30 – Skok w dal Kobiet
11:40 – Bieg 1000 m Kobiet
12:10 – Bieg 1000 m Mężczyzn
12:30 – Piłka palantowa dzieci – rocznik 2005 i młodsi
13:00 – Sztafeta 4 x 100 m Kobiet
13:30 – Sztafeta 4 x 100 m Mężczyzn

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda Stadion Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
INAUGURACJA WIOSKI IGRZYSK
Koncert Piosenki z Kapelusza – Agnieszka Babicz
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
WERNISAŻ WYSTAWY POŚWIĘCONEJ IRENIE SZEWIŃSKIEJ
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
KOSZYKÓWKA
Akademickie Centrum Sportowe, Akademia Marynarki Wojennej, ul. Śmidowicza 69, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BRYDŻ
Akademickie Centrum Sportowe, Aula im. Zygmunta Augusta, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA RĘCZNA
Gdyńskie Centrum Sportu, Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
STRZELECTWO
Gdyńskie Centrum Sportu, Hala LA, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda, Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
LEKKOATLETYKA
Reda, Stadion LA ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

10:00 – Bieg 400 m Kobiet
10:00 – Skok wzwyż Kobiet
10:00 – Rzut ciężarkiem Kobiet
10:45 – Bieg 400 m Mężczyzn
11:00 – Skok w dal Mężczyzn
11:30 – Bieg 3000 m Kobiet
12:00 – Pchnięcie kulą Mężczyzn
12:00 – Rzut oszczepem Kobiet
12:00 – Bieg 3000 m Mężczyzn
13:00 – Rzut oszczepem dla dzieci – rocznik 2005 i młodsi

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
Wioska Igrzysk - Dyskoteka
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Promocja książki Ptaki Oceanów autorstwa Romana Paszke
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
KOSZYKÓWKA
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
ERGOMETRY
Akademickie Centrum Sportowe, Hala główna ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
BRYDŻ
Akademickie Centrum Sportowe, Aula Akademii Marynarki Wojennej, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
RINGO
Boisko Komendy Portu Wojennego, ul. Rondo Bitwy Pod Oliwą 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
FUTSAL
Gdyńskie Centrum Sportu, Arena GCS, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
STRZELECTWO
Gdyńskie Centrum Sportu, Hala LA ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko GCS, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS ZIEMNY
Reda, Korty ul. Łąkowa 52    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, Gdynia, al. Jana Pawła II 1    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
Wioska Igrzysk - Karaoke
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
SEJMIK ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW AWF
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
PIŁKA SIATKOWA
Gdynia V LO im. płk. S. Dąbka, ul. Arendta Dickmana 14    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS STOŁOWY
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
SIATKÓWKA PLAŻOWA
Plaża Orłowo wejście nr. 18, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
FUTSAL
Gdyńskie Centrum Sportu, Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS, ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
KOLARSTWO MTB
Rumia, Lasy Janowo ul. Jana III Sobieskiego 84a    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PŁYWANIE
Akademickie Centrum Sportowe, Pływalnia ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

Kobiety i Mężczyźni :
        50m stylem dowolnym;
        100m stylem klasycznym
        50m stylem motylkowym
        100m stylem grzbietowym;
        sztafeta 4x50 stylem dowolnym

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
WIECZÓR INTEGRACYJNY POLONIA DLA ORGANIZATORÓW Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Odprawa kierowników ekip startujących dnia następnego
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

13:00
POKAZ FILMU – AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ "WIERNIE CIEBIE BĘDZIEM STRZEC…”
Zawiszy Czarnego 1B, 81-374 Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PIŁKA SIATKOWA
V LO im. płk. S. Dąbka, ul. Arendta Dickmana 14, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TENIS STOŁOWY
Akademickie Centrum Sportowe, Arena ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
NORDIC WALKINK
Gdynia, Bulwar Nadmorski, Skwer Arki Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
GOLF
Tokary Golf Club, ul. Przodkowska 63, Tokary    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
PŁYWANIE
Akademickie Centrum Sportowe, Pływalnia ACS, ul. Grudzińskiego 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

Kobiety i Mężczyźni :
        50m stylem klasycznym;
        100m stylem dowolnym;
        50m stylem grzbietowym;
        sztafeta 4x50m stylem zmiennym

19:00
CEREMONIA MEDALOWA
ORP Błyskawica, al. Jana Pawła II 1, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
WIECZÓR WSPOMNIEŃ O IRENIE SZEWIŃSKIEJ ORAZ SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


7:30 – 21:00
BIURO IGRZYSK
Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

od 7:30
Odjazdy autokarów na zawody (szczegółowy program transportu będzie podany w komunikatach każdego dnia zawodów)

9:00 – 16:00
FESTYN DZIECIĘCY
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ RODZINNY
Gdyńskie Centrum Sportu, Boisko, ul. Olimpijska 5/9, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. MARSZAŁKA MACIEJA PŁAŻYŃSKIEGO
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

9:00 – 16:00
ZAKOŃCZENIE IGRZYSK, DEKORACJE ZWYCIEZCÓW TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
Gdyńskie Centrum Sportu, NSR GCS ul. Kazimierza Górskiego 10, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

19:00
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
POKAZ FILMU „SPORT NA ZAOLZIU”

Hotel „Mercure”, ul. Armii Krajowej 22, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE

20:00
Wioska Igrzysk
al. Jana Pawła II 13, Gdynia    ZOBACZ NA MAPIE


od 7:30
WYJAZD UCZESTNIKÓW



INTERAKTYWNA MAPA IGRZYSK












PATRONAT HONOROWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

ANDRZEJA DUDY






KOMITET HONOROWY


Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP

Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki

Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej

Marek Gróbarczyk– Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht – Rektor Komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Prof. dr hab. Janusz Zarębski – Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. dr hab. Waldemar Moska – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Bp Wiesław Lechowicz – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Teresa Berezowski – Przewodnicząca Rady Polonii Świata

Tadeusz Adam Pilat – Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych









ORGANIZATOR




Mecenas Igrzysk



PARTNERZY STRATEGICZNI



PARTNER GŁÓWNY


PARTNER HONOROWY

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak


PARTNER












ORGANIZACJE PARTNERSKIE



PARTNERZY MEDIALNI








facebook